Yhteisö tanssii ry:n kevätkokous 2016

YHTEISÖ TANSSII RY:n seuraava jäsentapaaminen järjestetään kevätkokouksen yhteydessä la 21.5.2016 klo 12:00-16:00 Annantalolla Helsingin keskustassa, os. Annankatu 30. Esteetön sisäänkäynti on Kansakoulunkujan puolelta. Jäsenten lisäksi mukaan ovat tervetulleita myös muut yhdistyksen toiminnasta kiinnostuneet.

Tapaamisen aluksi Pia Lindy ja Mirja Tukiainen ohjaavat yhteisötanssitunnin klo 12:00-13:30, jonka jälkeen nautitaan lounasta Annantalon kahvilassa. Lounas on jäsenille ilmainen, muille à 6,90 eur. Keittolounas sopii myös vegaaneille.

Kevätkokous alkaa klo 14:00, ja sen asialistalla ovat säääntömääräisten asioiden lisäksi yhdistyksen sääntöjen päivittäminen ja Tornion yhteisötanssifestivaalin esittely. Tilaisuus päättyy klo 16:00.

Muistathan yhdistyksen jäsenen mahdollisuuden saada itselleen yhteisötanssiin liittyvää mentorointia. Ajanvarauksen voi tehdä kokouksen yhteydessä.

Ilmoittaudu etukäteen ti 10.5.2016 mennessä os. anniina.aunola(at)gmail.com

TERVETULOA!